Vinný lístek

Bílé víno

Chardonnay

0,75 l207 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Barva je jiskrně zelenožlutá až nazlátlá. Ve vůni vystupuje jemný ovocný charakter od citrusových plodů, žlutý meloun přes květ akátu až po vůni připomínající ananas. V chuti se objevuje stejný výraz jako ve vůni a je v závěru doplněn chutí lískového oříšku. Tato odrůda je v současnosti velmi atraktivní. Výborně doplní plody moře, uzenou rybu, maso na rožni nebo steaky. Výtečné je k měkkým sýrům.

Müller Thurgau

0,75 l196 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Jeden z nejznámějších novošlechtěnců, odrůda byla vyšlechtěna v roce 1882 prof. Hermannem Müllerem ze švýcarského kantonu Thurgau. Dnes je u nás druhou nejrozšířenější odrůdou. Jde o vína velmi harmonická a svěží. Vůně je často až muškátová někdy angreštová nebo černorybízová. Oblíbenost je spojena s příjemnými aromatickými látkami a harmonickou měkkostí. Skvěle se hodí k úpravám drůbeže, k rybám a k měkkým sýrům.

Rulandské bílé

0,75 l203 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Jde o docela vzácnou odrůdu ve světě známou jako Pinot blanc, pocházející z burgundských odrůd. Víno je elegantní, plné, s extraktivními látkami. Láká jemnou květinovou vůní, v chuti někdy připomíná zralé letní hrušky a lísková jádra. Ležením získává zvláštní vůni i chuť chlebové kůrky. Udává se, že ji k nám přivezl Karel IV. z Francie. Skvěle doplní uzené ryby a maso, pernatou zvěř nebo měkké sýry s bílou plísní.

Ryzlink rýnský

0,75 l212 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Víno světle žlutozelené barvy, která se ležením mění na zlatavou. Vyniká delikátní, květinově kořenitou vůní a příjemnou kyselinkou. Chuť je plná a její charakter úzce souvisí s výrazem vůně. Odrůda má vysokou schopnost archivace díky fenoménu rostoucího těla vína. Skvěle se hodí k předkrmům, lehkým úpravám ryb, drůbeži nebo telecímu masu.

Sauvignon

0,75 l208 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Elegantní Sauvignon z Habánských sklepů se vyznačuje zelenozlatou barvou, svůdným, jemně kořenitým, aroma s ovocnými podtóny připomínající angrešt či rybíz. Chuť je středně plná, s příjemnou svěží kyselinkou a poměrně dlouhou dochutí. Doporučujeme podávat ke studeným předkrmům, chřestu či kozím sýrům, k těstovinám se sýrovými omáčkami, k bílým masům se smetanovými omáčkami.

Veltlínské zelené

0,75 l195 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Nejpěstovanější odrůda jižní Moravy. Jedná se o svěží vína světle žluté barvy se zelenými reflexy. Voní po lipovém květu a někdy po mandlích. V chuti jsou svěží, plná a harmonická a jemně ovocitá. Skvěle se snoubí s hovězím či drůbežím masem. Výtečné je ke smažené rybě či neutrálním omáčkám.

Bílé víno

0,2 l30 Kč

Víno Mikulov suché oblast Morava

Červené víno

Frankovka

0,75 l204 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Hluboká barva se honosí tmavě rubínovými odstíny. Živé kořenité aroma u mladých vín přechází zráním až na hladké ostružinové. Je to víno plné, harmonicky kořenité někdy připomínající kořenitost sladké papriky. Proto je tato Frankovka velmi oblíbená. Výborná je k těstovinám a sýrům.

Modrý Portugal

0,75 l216 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Modrý Portugal je v posledních letech velmi oblíbenou odrůdou. Barva bývá jemně rubínová, vůně se pohybuje mezi jemnými květinovými tóny a ovocnými tóny připomínající třešně či višně a peckoviny. V chuti je lehčí s menším obsahem tříslovin a příjemnou, ovocnou dochutí. Je vynikající k těstovinám, italské kuchyni a drůbeži. Výborně se snoubí se zrajícími a polotvrdými sýry.

Svatovavřinecké

0,75 l207 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Do Velkých Bílovic a na jižní Moravu proniklo před sto lety z Francie. Víno je oblíbené pro svoji tmavočervenou granátovou barvu s fialovými odstíny. Vůně je jasně určená a připomíná zralé višně nebo švestky či povidla. Je to víno plné a bohaté díky vyššímu obsahu taninů. Ležením se změkčuje a stává se hebkým, sametově plným. Výborně se hodí k tmavým masům, zvěřině, huse nebo kachně. Skvělé je k měkkým sýrům.

Rulandské modré

0,75 l215 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Toto znamenité Rulandské modré z Habánských sklepů se vyznačuje nižší, rubínově červenou barvou, elegantní vůní s tóny lesního ovoce a měkkou, harmonickou chutí. Výtečné je ve spojení s pernatou zvěřinou a jehněčím masem nebo k jemnější úpravě hovězího masa.

Zweigeltrebe

0,75 l224 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Vína mají tmavě granátovou barvu s jemným fialovým zábleskem a ovocně kořenitou vůní, ve které lze nalézt různé bobulové ovoce včetně višní. Nalezneme v nich harmonickou plnost s hladkými tříslovinami, proto je tato odrůda příjemně pitelná. Výborně doplní pokrmy z pernaté zvěře, bifteky nebo zvěřinový guláš. Výtečné je k těstovinám a sýrům.

Červené víno

0,2 l30 Kč

Víno Mikulov suché oblast Morava

Růžové víno

Habánské sklepy rosé

0,75 l193 Kč

Habánské sklepy jakostní oblast Morava

Toto znamenité rosé vyniká krásnou lososovou růžovou barvou, jemně ovocnou vůní a osvěžující, ovocně šťavnatou středně plnou chutí. Výborně doplní lehké zeleninové saláty, drůbež či ryby v jemné úpravě anebo příjemné posezení s přáteli.

Vína s přívlastkem

Bílé víno

Tramín červený

0,75 l381 Kč

Habánské sklepy pozdní sběr Mikulovská podoblast

Zlatavá barva, decentně kořenitá vůně, typicky odrůdová, jemně kořenitá chuť, šťavnatá. Doporučujeme podávat k pikantním úpravám drůbežího či vepřového masa, asijské kuchyni či nepříliš sladkých dezertům.

Rulandské šedé

0,75 l372 Kč

Habánské sklepy pozdní sběr Velkopavlovická podoblast

Světle zlatavá barva, výrazně květnatá s bohatým ovocným charakterem, chuť je šťavnatá, čistá, středně dlouhá s vyváženým poměrem kyselinek a zbytkového cukru. Doporučujeme podávat k pečené drůbeži, mořským plodům či smetanovým omáčkám.

Ryzlink rýnský

0,75 l377 Kč

Habánské sklepy pozdní sběr Slovácká podoblast

Zlatavě žlutá jiskrná barva se zelenkavým meniskem, odrůdově čistá, elegantní ovocná vůně připomínající sadové žluté ovoce (meruňky), příjemná, vyvážená chuť s příjemnou kyselinkou skvěle doplní studené předkrmy, výraznější úpravy ryb či kořenitější úpravy vepřového nebo drůbežího masa.

 

Červené víno

Cabernet Sauvignon

0,75 l429 Kč

Habánské sklepy pozdní sběr Velkopavlovická podoblast

Tmavě rubínová barva s černofialovými odlesky, vyzrálá vůně připomínající černorybízový džem a ostružiny, chuť je bohatá, vyvážená s měkkou tříslovinkou. Doporučujeme ke steakům, ke "šťavnatým" úpravám hovězího masa či k sýrům s ušlechtilou bílou plísní.

André

0,75 l363 Kč

Habánské sklepy jakostní Velkopavlovická podoblast

Tmavě červená barva, ovocná vůně připomínající lesní plody, v chuti zaujme svojí mohutností, překvapivě měkkou tříslovinkou a poměrně dlouhou dochutí. Doporučujeme podávat k pikantnějším úpravám vepřového masa, grilovaným masům či zvěřině.

Zweigeltrebe barrique

0,75 l508 Kč

Habánské sklepy pozdní sběr Velkopavlovická podoblast

Tmavě červené víno, které díky zrání v sudech ze speciálního dubu získalo velmi bohatý buket. Zůstaly v něm zachovány výrazné ovocné složky, především aroma po přezrálých višních a červeném bobulovém ovoci doplněné vanilkovo-kouřovým tónem v závěru. V chuti je víno mohutného příjemného charakteru, doplněného v závěru sladkou vanilkou. Doporučujeme ke zvěřině, tmavým masům a zralým sýrům.

Champagne a sekty

Alfred Gratien brut classique

0,75 l1 980 Kč

Alfred Gratien Epernay

Rafinované složení, ve kterém dominuje ovocný Pinot Meunier, spojený s elegancí Chardonnay. Má delikátní intenzivní vůni červených hroznů a čerstvých ořechů spolu se svěží chutí ovoce. Slámově žlutá barva, která dává vyniknout bublinkám, dokresluje výjimečné vlastnosti tohoto vína. Značka Alfred Gratien je tradiční představitel tzv. „ručně vyráběného“ šampaňského s atraktivní chutí, vysokou ušlechtilostí a elegancí.

Alfred Gratien rosé classique

0,75 l1 980 Kč

Alfred Gratien Epernay

Víno je světle růžové barvy s měkkým měděným zábleskem. Elegantní vůně Chardonnay se mísí s ovocnou vůní Rulandského modrého a doplňuje jemné a dlouhotrvající perlení. V chuti jsou výrazné tóny malých červených plodů, především malin.

Bohemia Sekt Prestige demi sec

0,75 l490 Kč

Bohemia Sekt

Sekt nezaměnitelné chuti, jemného dlouhotrvajícího perlení a dlouho doznívající perzistence. Kombinace Rýnského a Vlašského Ryzlinku dodává svým charakterem a kyselinkou sektu svěžest a hladkost. Rulandské bílé pak svou vůní dokresluje jeho charakter. S obsahem 38 g zbytkového cukru, je adekvátním partnerem pro modrý sýr typu Brie a Roquefort, teplou i studenou úpravu husích jater a dezerty z piškotu a ovoce.

Bohemia Sekt Prestige brut

0,75 l490 Kč

Bohemia Sekt

Výjimečný sekt čirého jiskrného vzhledu, světle zelenožluté barvy vyráběný z vybraných vín odrůd Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé. V příjemné vůni dominuje buket jenž do sestavu přinesla typická chlebovinka odrůdy Rulandské bílé. Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský dávají tomuto sektu plnou, harmonickou chuť s jemně sladěnou svěží kyselinkou.Sekt je vyroben sekundárním kvašením v lahvi.

Bohemia Sekt demi sec

0,75 l295 Kč

Bohemia Sekt

Proslulé šumivé víno, které si již více než 40 let získává milovníky vín svou harmonickou jemně polosuchou chutí a svěží středně plnou květnatou vůní. Pro jeho výrobu sekundárním kvašením francouzskou metodou Charmat jsou vybírána vysoce kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée pečlivě sestavována podle originální receptury.

Bohemia Sekt brut

0,75 l295 Kč

Bohemia Sekt

Vysoce ušlechtilé šumivé víno s jemnou a svěží vůní, harmonickou chutí s příjemně vystupujícími kyselinami a jemným dlouhotrvajícím perlením. Cuvée je připraveno z vybraných nejjakostnějších vín bílých kultivarů révy vinné jižní Moravy. Hlavní podíl v něm tvoří Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené. Odborníky je doporučován jako aperitiv a neopakovatelné je jeho podávání ke studené snídani.

Bohemia Sekt nealkoholický

0,75 l295 Kč

Bohemia Sekt

Nealkoholický Bohemia Sekt je ideální sekt pro milovníky relaxace a všechny ty, kteří se chtějí sice alkoholu zříct, ale v žádném případě ne dráždivého opojení sektem. Za harmonicky vyváženou chuť vděčí nákladnému a šetrnému způsobu výroby, při kterém zůstávají nejlépe uchovány aromatické látky, které jsou sektu a vínu vlastní.